Haluan tarjota vaaleissa virkistävän vaihtoehdon ja uusia näkökulmia seurakunnan toimintaan, kristillisten arvojen pohjalta. Uskon, että kirkko tarvitsee uusia päättäjiä, joilla on vahvaa osaamista vaikuttamisesta, taloudesta ja hallinnosta sekä visioita toiminnan ja viestinnän kehittämisestä.
- Toimintaa vauvasta vaariin
Seurakunnan tulee järjestää aktiivista toimintaa vauvasta vaariin. Tahdon kehittää toimintaa perheille, lapsille, nuorille ja ikäihmisille. Nuorten kiinnostus kristinuskoa kohtaan on viime vuosina kasvanut ja meidän on tärkeää luoda yhä enemmän toimintaa nuorille aikuisille ja perheille. Tämän lisäksi on ehdottoman tärkeää turvata ikäihmisten toiminta ja pitää huolta vanhuksista, jotka ovat tämän maan rakentaneet. - Innostava visio viestintään
Haluan uudistaa ja vahvistaa seurakunnan viestintää uudelle tasolle – seurakunnan täytyy näkyä ja kuulua aktiivisena toimijana Haagassa. Meidän tulee olla Suomen paras seurakunta verkossa ja somessa. Viestinnän avulla meidän tulee kasvattaa toimintaan osallistuvien ja jäsenten määrää. - Vapaaehtoistyö kunniaan
Yhä vahvemmin meidän on tärkeää turvata vapaaehtoistyön jatkuvuus ja osoittaa arvostusta, kiitollisuutta ja kunnioitusta vapaaehtoistyöntekijöille, jotka tekevät vuodesta toiseen pyyteettömästi ja ahkerasti työtä toisia seurakuntalaisia auttaakseen.
Voit tutustua tarkemmin ajatuksiini seurakuntavaalien vaalikoneesta (tästä linkistä).

